Fugalı Mantolama

Fugalı mantolama, yalı baskı mantolama, düz şekilde mantolama plakaları

ısı yalıtımı ederi çok aşırı yüksek olan polistren materyal XPS yada EPS ile imal edilen fabrikada fugalı, sahil baskı ve düzgün mantolama plakaları formlarında kesilip; üzeri özel bir sıvı ile 3 kat kaplanarak elde edilen \”Fugalı Mantolama\” hem izolasyon hem dekorasyon için geliştirilmiş bir dış cephe yalıtım malzemesidir.

fugali-mantolama-kaliplar

Fugalı mantolama

Fugalı mantolama , 3,5 cm kalınlığında EPS levhalar üzerine akrilik ve mineral malzemeler ile kaplanmış bir hariç cephe mantolama ve dekorasyon malzemesi. ürün, isteğe bağlı şekilde ayrıcalıklı boyutlarda üretilebiliyor. Standart olarak üretilen malzemenin boyutları üç,5 cmx46 cmx200 cm şekilde geçiyor. 200 cm’lik malzeme boyu standart, öteki ölçüler ise değiştirilebiliyor. Fuga aralıkları 18 cm. Fugalı levhalar birbirlerine geçmeli bir biçimde üretiliyor. Teknik veriler bazında üç,5 cm’lik bir EPS levha, ortalama bir binanın ısı yalıtımında % 42 – % 63‘e kadar tasarruf sağlamakta.

Fugalı mantolama dediğimiz sistem normal mantolama plakasının üzerine 25 ve ya 50 cm. de bir fuga açılmasıdır. Fugalı mantolama hariç cepheye ayrı bir dekoratif görüntü tren. Fileli sistemde fuga ustalar yönünden cephede fuga açma yapılırsa hem düz olarak olmaz hem de maliyet artırır.

fugali-mantolama-sonuc

Fugalı mantolama fiyatları

Fugalı EPS levhalar m²’’ye 4-5 kg foamboard yapıştırıcı kullanılarak cepheye yapıştırıldıktan sonra her plaka üç yerinden dübelleniyor. ek bölgeleri ve dübel yerlerine lüzumlu rötuşlar yapıldıktan sonra üzeri grenli kaplama ile kaplanıyor.

Grenli kaplama: Kuvars taneciklerinden oluşan, tekstürlü, iç ve dış mekanlar için uygulanan bir materyal. Sıvalı, beton, mozaik yüzeylerde, ısı yalıtım sistemlerinde mantolama ve kendini taşıyan eski yüzeylerde uygulanabiliyor. Formülasyonu sayesinde soluk alma, güneş ışınlarına dayanıklılık, su iticilik ve yıkanabilme özelliklerine sahip.

fugali-mantolama-ornek

fugali-mantolama-ornek