Dış Cephe Mantolama

dis-cephe-yalitim-mantolama

Dış Cephe Mantolama, sırf ısı yalıtım değil, ayrıca ses yalıtımı da sağlamakta. dış Cephe Mantolama yönteminde kullanılan yalıtım levhası, ses yalıtımı hakkında da gayet başarılıdır. Bu biçimde dışardan gelen seslerin yapı içerisine girmesi engellenmiş olur, aynı biçimde içerdeki seslerin dışarıya çıkması da engellenmiş olacaktır. özellikle gürültülü ve kalabalık bölgelerde bulunan yapılarda çok işe yarayacak olan mantolama yöntemi, yalıtım meselesi için tam bir uzmandır. Mantolama işlemi yapılmadan evvela iyi bir proje cetveline ihtiyaç bulunur.

İlk şekilde kullanılacak olan malzemeler tam olarak seçilmelidir, daha sonra mantolama şeklinin uygulanacağı yapı hakkında gerekli ölçüler alınmalıdır. ölçümler yapılırken duygulu ölçekler kullanılmalı, tüm detaylar göz önünde bulundurularak iyi bir proje cetveli oluşturulmalıdır.

Dış cephe mantolama ile oratalama olarak `%`lık ısı yalıtım tasarrufları sağlanabilmektedir. hariç cephe mantolama ile ev ekonomisine, yurt ekonomisine fayda sağlamakla birlikte ileri vadeli olarak faydalarıda göz ardı edilmemelidir.

Dış cephe yalıtım sistemlerinde ,ısı yalıtım sistemleri , fiyatları piyasada nerdeyse aynı fakat malzemeler türlü dür ya da işçilikleri ayrıcalıklı çıkmaktadır ve size yapılacak bu işlem sonucunda nem ,rutubet ,ısı yalıtımı bu gibi sorunlar muhakkak ortadan kalkıyor tabi bütçeyede destekte oluyor.